Ze životanás všech

Ženy versus muži

Publikováno 19.09.2015 v 16:02 v kategorii Ze života, přečteno: 95x

Ženy… Muži... Kdo je víc? Je lepší být holka, nebo to mají kluci opravdu v životě mnohem snazší? Tuto otázku si položí ve svém životě každý z nás. Několikrát. A nejen několikrát v životě. Troufnu si říct, že i několikrát denně. Situací a momentů, kdy se zpětně zamyslíte nad tím, že zrovna to vaše „pohlaví“ je v nevýhodě, jsou spousty (teď mám samozřejmě na mysli jen to, zda jste žena nebo muž :-D).

Jsou to třeba chvíle, když ráno vstáváte a jdete do koupelny. Vlasy, make-up, … Znáte to. Tohoto jsou muži vesměs ušetřeni. Naopak ten, který tráví v koupelně stejnou dobu jako žena, je pro někoho „podezřelý“.

Nebo u snídaně… Muž si dá to, na co má momentálně chuť. Žena zase často volí to, na co má figuru. Jídlo = kila nahoru :-(.

Co dnes na sebe? Samé okoukané věci. Nic neokoukaného se vám ve skříni nikdy neskrývá. Muž jednoduše sáhne do police a něco si vezme a ještě v tom vypadá sexy a dobře. Protože on se v tom dobře cítí. Žena dlouho přemýšlí, co si obleče. Kombinuje, převléká se a vylepšuje (alespoň se o to snaží). Všechny chceme, aby nám to slušelo a jestli se v tom cítíme dobře, nebo ne, je naprosto nepodstatný detail šatníku.

Chvíle potom před botníkem (muži nechápou!!!)… K modelu, který jste horko těžko vytvořily z té skromné trošky, co všechny vaše skříně skrývaly, tam nejsou žádné pořádné boty, které by se hodily a hlavně nám je jiní (lépe řečeno jiné, že?) obdivovali. Žena si prostě musí vyzkoušet víc párů. Co kdyby byl některý lepší než ta úplně první volba? Muži často mají tolik párů bot jako prstů na ruce a stačí jim to (ženy nechápou!!!).

Přiznávám, tohle byly v podstatě „ holčičí“ starosti, ale můžeme pokračovat dál, aby to nebylo jen z jednoho úhlu pohledu…

Jízda v autě. Ženy jezdí šíleně a přitom jim díky smutnému mrkacímu pohledu spousta věcí projde.

Nakupování… Ta neuvěřitelná a pro muže nepochopitelná schopnost orientace v obchodě s čímkoli. Hlavně, že se nakupuje.

Práce… Stejná práce, ale muži za ni dostávají zpravidla vyšší plat, což je nejenom všeobecné mínění, ale bohužel drsný fakt. Přitom, ruku na srdce, ženy zvládají víc věcí najednou a jsou mnohem kreativnější.

ON či ONA se vám líbí… Ženy většinou jen vyčkávají co muži udělají (podotýkám, že většinou, jsou samozřejmě u výjimky) a buď za to čekání stál, nebo ho není žádná škoda… Ženy musí čekat, protože když se žena odhodlá první, uhnala ho. Dopřejme mužům ten pocit, že ON si nás všiml první a měl tolik odvahy, že přišel. Jsou to přeci „páni tvorstva“ a my jen něžná stvoření, která jsou ve dvojici žena - muž ty slabé polovičky.

Nelíbí se vám? Tak tady zase žena nemusí pro změnu čekat na nic. Prostě stačí jen říct NE a často se nikdo, tedy krom toho jediného odmítnutého, neurazí. Odmítnout ale ženu tak, aby ji to ranilo co nejméně a vy přitom nemuseli koukat na slzy a ještě nedostali pár facek, protože během chvíle se z vás může stát neotesané „hovado“, které nemá kouska citu v těle, je mnohem náročnější. I tady naleznete samozřejmě jedince, kterým jedno zlomené srdce vrásku rozhodně neudělá.

A v neposlední řadě na všechny možné způsoby skloňovaný sex. Od mužů se očekává zkušenost, pochopení a umění milovat. Od ženy zase naopak zkušenosti co nejmenší, ideálně žádné, protože ON je ten, který ji naučí to nejdůležitější a jen ON je schopen ukázat jí krásu z prožitku.

Tak tohle jsou podle mě pouze některé z okamžiků, kdy si řeknete:,,Chlapi, ti to mají vždycky jednodušší!“ A nebo naopak: ,,No jo, ženská!“ Tak kdo je na tom teda líp?

Odpověď už je teď zcela jasná. Ale co se na to podívat trochu podrobněji? Vzít ty naše soudy trochu s rozmyšlením? Někdy není špatné podívat se na věc z druhé strany:-D.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?