Ze životanás všech

Žena zraje jako víno

Publikováno 25.01.2016 v 08:00 v kategorii Ze života, přečteno: 1104x

Ženy zrají jako víno…Proč jsou ženy srovnávány s vínem? Jak je to vlastně z úst mužů myšleno? Chtějí nám polichotit a říct tím, že i žena potřebuje ten správný čas, aby se v ní probudila pravá krása stejně jako u lahodného nápoje? Nebo je v tom skrytá krutá pravda, že pomalu ale jistě ztrácíme na svěžesti jako ovoce, ze kterého se víno vyrábí?

Abych měla jasnější představu o obsahu těchto slov, obrátila jsem se k osobám, co se vína týče nejpovolanějším, k sommelierům. A protože jde o ženy, oslovila jsem jen pány vinaře (žena by mohla být zaujatá :-D).

První mi řekl, že v ženě je, stejně jako v láhvi vína, ukryto tajemství, ke kterému se muž dostane až časem. Musí se ji naučit znát a jako vínu je třeba i ženě dopřát určitý čas, aby v ní vše správně dozrálo a muž si to pak mohl vychutnat.

Druhý odpověděl: „No říkají to vinaři, kteří tím chtějí říct, že čím starší, tím lepší. Já mám radši mladší vína, takže to ke mně až tak úplně nesedí, ale ohledně žen to rčení chápu tak, jak je myšleno.“

A třetí… „Všechno je to o péči. Ne každé víno je vhodné ochutnat až po dvou nebo pěti letech. Může být ideální k napití jako mladé. A stejné je to i u žen. Když se o sebe žena hezky stará, pak opravdu zraje a ochutnat ji je lákavé.“

No, šli na to fikaně, pánové. To musím uznat. V podstatě nezdělili nic nového a přitom neurazili :-D.

Samozřejmě je nepopiratelná pravda, že některé ženy s přibývajícím věkem a zkušenostmi získávají na kráse. Dnes, když už na svět nekoukám patnáctiletýma očima, tak bych si přála mezi ně patřit :-D. Jak to dělají, že s rostoucím věkem mají čím dál více povinností, musí stíhat víc a víc věcí, prohlubují se jim vrásky a ještě zrají do krásy?

Možná to bude tím, že s vyšším věkem si žena umí krásu schovat pouze pro ty, kdo si ji zaslouží a kdo jsou ochotni ji hledat. Toho, kdo opravdu vytrvá, odmění. Jako víno odhalí svoji chuť a vůni jen tomu, kdo počká na správný okamžik otevření. Muži rádi dobývají a přijímají výzvy. A objevovat tajemství ženy je kombinací obojího.

Proč tedy pánové mnohdy raději sáhnou po nezralém kousku, když s oblibou říkají, že žena zraje jako víno? Protože to nejsou ještě muži. Jsou to malí kluci, kteří chtějí sladkost hned a nevidí, že pod pěkným obalem se často skrývá ještě nezralé srdce.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?