Ze životanás všech

Všechno nejlepší!!!

Publikováno 17.01.2017 v 18:50 v kategorii O autorce, přečteno: 157x

Tak nám začal další rok a k lítostí některých z nás jsme opět o rok starší. Ne obrazně, ale bohužel doopravdy. Protože i já spadám do skupinky těch šťastlivců, co slaví narozeniny v období kolem Vánoc a Nového roku, přicházím po svátcích doopravdy zase starší.

Já mám narozeniny od dob školou povinných spojené s návratem do školních lavic. Třetí leden je den, kdy končí vánoční prázdniny. Za celý můj život, kdy školu navštěvuji ať z lavice a nebo zpoza učitelského stolku, se šlo o den a nebo dva později celkem 4x. Docela bída, že?

Ale nechci tady dnes řešit, jak se cítím, když jdu do školy a do té prudy návratu mi všichni přejí, že jsem zase o rok blíž stáří, demenci a době, kdy bude problém udržet i tužku v ruce, natož cokoli jiného :-D.

Chci se věnovat tomu, jaké to je, mít narozky v době, kdy jste dorozbalovali dárky a náležitě zapili Nový rok. Má to samozřejmě výhody i nevýhody. Narozeniny s sebou nesou spoustu atributů, které prostě opomenout nelze.

Dort

Už od doby, kdy jsem odrostla dortům, jsem ho neměla. Poslední si pamatuju snad v šesti, sedmi letech. „Už jsi velká! Nebudeme péct dort, když je tady plno cukroví.“ No a co jako? Od kdy je člověk velkej na dort? Takže od chvíle, co jsem se odstěhovala od rodičů, si ho peču sama. Sice to moc nejím, ale dort být musí. No co. Baví mě to, ne že ne. A další věc. Kdy já vlastně budu velká? To asi nehrozí.

Dárky

„Ty máš ty narozeniny tak blbě, že nevím, co ti koupit.“ Nebo „Ty máš tak blbě narozeniny, že ti musím dárek koupit už před Vánocemi. Víš, jak je těžké vymýšlet dva dárky?“ Pardón teda. Nevím. Já jsem si to určitě vybrala sama, že se narodím hned na začátku ledna :-D. Reklamace prosím jiným směrem. V tomto jsem fakt nevinně.

Oslava

Tak oslava to taky není nejjednodušší. Když chcete slavit hned na datum, spousta lidí vám řekne, že je jim špatně ještě od Silvestra. Další věc je, že nachystáte pohoštění a slyšíte: „Nic si nedáme. Podívej, jak jsme vypasení! Ty svátky nám byl čert dlužnej!“ Takže to pak dojídáte vy, protože vám je líto to vyhodit.

Ale abyste si nemysleli, že mám krkavčí rodinu, která mě ochudila o dort a dárky. Dort jsem teda trochu postrádala, ale vanilkové rohlíčky to vykompenzovaly :-D. Dárky jsem dostala taky vždy a ohromné, takže ani tady si nechci stěžovat. Jen abyste si představili, že odbýt si to hned na začátku roku není úplně hitparáda :-D.

Myslím, že spousta těch, co znám a mají narozeniny v této době, mi dá za pravdu. Pokud máte také nějaký postřeh, klidně přidejte vaše zážitky do komentářů. Budu se na ně těšit.

Jo a když se tak v myšlenkách vracím v čase na počátek té dvatisícesedmnáctky, tak vám všem přeju všechno nejkrásnější. Buďte zdraví a buďte spokojení. Bohatí být nemusíte. Ty prachy zase takový terno asi nebudou, když je má tak málo lidí a šťastní dokážou být i ti, co je nemají. Mějte se a smějte se, dokud to dokážete vnímat a udržet v hlavě :-D.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?