Ze životanás všech

Ve dvou se to lépe táhne

Publikováno 10.04.2016 v 15:56 v kategorii O autorce, přečteno: 227x

Když jsem se zamýšlela nad tématem článku, uvědomila jsem si, že jsem psala už o spoustě lidí, ale nikdy o tom, kdo byl vždy v mojí blízkosti po celý můj život.

Kdo máte sourozence, jistě mě pochopíte. Teda pokud nejste ta dvojka, která se nenávidí, v dětství si rvala vzájemně vlasy a závidí si.

Já mám naštěstí zcela opačnou zkušenost. Se starší a, podotýkám, rozumnější sestrou jsme měly vždy skvělý vztah. Slovo rozumnější musím zdůraznit. Vždycky se mi hodilo, když mamka tuto větu řekla: „Jsi starší, máš mít rozum!“ :-D. Za těchto pár slov „ti mladší“ mohou schovat nesčetně prohřešků, které jsou přehlídnuty, kvanta rozbitých věcí, které jsou odpuštěny, a spoustu slov, které jsou přeslechnuty. Nikdo si ale neuvědomuje, jak moc je starší sourozenec pro život důležitý a prospěšný.

Vždycky už předem víte, co vás čeká ve škole, kterou vás straší už ve školce, a vy se tam díky staršímu těšíte, protože úkoly už děláte taky.

Vždycky máte co na sebe a na nohy, protože máte po kom dědit oblečení (i když vás štve, že vy nemáte nikdy nic nového a nosíte jen PO NĚKOM :-D).

Když si chcete hrát, nepotřebujete rodiče, protože ten rozumnější to musí vydržet.

Když se bojíte zlých snů, máte komu vlézt do postele a není hanba, že máte strach.

Na ztrapňujících společných sourozeneckých fotkách, vás má kdo držet za ruku a vy v tom nejste aspoň sami.

Jste frajeři, protože vy se znáte a bavíte s těmi staršími (což ani jinak nejde, protože rodiče vás pošlou ven s nimi a starší se o vás musí zákonitě postarat) :-D.

První láska vám projde snáz, protože pro rodiče už to není první rodinný vetřelec a jsou přizpůsobivější.

Když se poprvé opijete, má vás kdo odvést domů a nikde vás nenechá :-D.

Průšvih ve škole vám má buď kdo pomoct zažehnat, a nebo oznámit doma dřív, než vy sami :-D.

Je toho spousta, kdy mít bráchu nebo ségru je jen ku prospěchu. Ale to hlavní, proč jsou důležití je, že nikdy nejste sami. Můžete mít spoustu známých. Můžete mít spoustu kamarádů. Můžete mít spoustu přátel… Ale jen sourozenec vám je schopen bezeslov dát najevo, že nejste sami. Nikdy neodejde bez vysvětlení. Nemusíte si navzájem nic dokazovat. Váš vztah je bez podmínek. Nemusíte se učit ho znát. Je to vaše součást a sami sebe znáte. Pokud jemu někdo ubližuje, cítíte to. Pokud někdo zraňuje vás, také mu to není fuk. Teď by se možná měli zamyslet ti, jenž by se chtěli pustit do boje s někým, kdo má sourozence. „Bacha na to! Jsme jeden tým!“ :-D

Správný sourozenec ve vašem životě má nezaměnitelnou roli. NIKDY PŘED VÁMI. NIKDY ZA VÁMI. ALE VŽDYCKY VEDLE VÁS. Jako na fotce ze školky :-D

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?