Ze životanás všech

V tu „NEJVHODNĚJŠÍ“ chvíli!

Publikováno 07.12.2015 v 08:00 v kategorii Muži versus ženy, přečteno: 117x

Jak se pomalu blíží Vánoce a nastává období – NEŽERTE TO, které potrvá do 24. prosince večer, a vystřídá ho den poté období – VY TO VŮBEC NEŽERETE, tak se pomalu chtě nechtě plašíme a vyšilujeme, že nic nestihneme. Proč se nestresovat, když je to rok co rok stejné, jsem už psala někdy koncem října v článku A příští rok začnu dřív!. O tom moje dnešní povídání nebude.

Téma, kterému se chci věnovat, se mi naskytlo celkem nedávno, když mi jedna žákyně povídala, jak loni týden před Vánocemi začal tatínek doma předělávat koupelnu. Všem ženám je hned jasné, že taková věc netrvá jen jedno odpoledne a jaké nadšení asi projevila manželka. Hned jsem si vzpomněla na moje rodiče, kteří se před několika lety pustili do opravy zdi v obýváku. No, pustili… To není správná formulace. Táta se pustil.

Víte, já si někdy říkám, jestli je vůbec možné, že dokážou chlapi v tu nejméně vhodnou chvíli vymyslet ty nejméně vhodné aktivity. Bohužel je!

Samozřejmě. Na tom, kdy se bude doma co dělat, se občas neshodnete. To je podle mě naprosto v pořádku. Hledáme (nebo bychom alespoň měli hledat!) kompromisy a proplouváme životem ve stylu přijímání a podřizování se druhým. Jednou ty mě, příště já tobě. ALE!!!

Věty typu:

„Však ty nic dělat nemusíš, já to všechno udělám!“

„To bude frk, frk a je to. Ty ale naděláš!“

„Já to udělám, ty to jen uklidíš, to snad není žádný problém, ne?“

... A tak dále, a tak dále.

Jasně, pánové, on to problém není. Pro vás přece nic není problém. Nejlepší ale je, že právě ten úklid a likvidace stop po těchto vašich „akcičkách“ je na tom všem nejtěžší. Muži mají dar takové nápady pouštět na světlo světa třeba ve chvíli, kdy uklidíme. Pak se ale také nemohou divit, že jsme naštvané. My jim přeci také úmyslně nehatíme jejich práci (i když oni si myslí opak)!

Jedno srovnání. Žena umyje okna a poklidí, aby si mohla konečně vypít v klidu čaj nebo kávu. Muž přijde a s nadšením řekne, že se bude třeba malovat. Závěr? Jsme protivné a se vším máme problém. Možná existují výjimky, ale neumím si teď dost dobře představit, že by některá z nás po úklidu s nadšením a jásotem vyskočila ze židle a s neskrývanou radostí začala ramovat nábytek.

Opačná příklad. Zůstáváme u toho malování bytu. Muž vymaluje a vy když potom uklízíte, omylem uděláte na zdi otisk. Závěr? Jsme protivné a udělaly jsme to schválně. Neumíme si vážit jejich práce a dostatečně neoceňujeme jejich dřinu.

Takto to určitě vypadá ve většině domácností. Pokud některá s vás tohle nikdy nezažila, tak se vůbec nebojte! To příjde!

A jak se obrnit proti takových chvilkám, protože jim zcela jistě zamezit nelze?

Dámy, nelámejme nad pány tvorstva ještě hůl a vydržme! Jasně, někdy nás vytáčí, když neodhadnou, že jsme vážně unavené na to, abychom se pustily do práce, která je zrovna napadla. Oni ani nemůžou poznat, kdy je na co vhodná chvíle. My totiž máme oba „iksové“ chromozomy celé. Pánové naopak mají jeden X a druhý Y a právě ta absence nožičky u ypsilonu je ten chybějící smysl pro načasování :-D.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?