Ze životanás všech

Svátky klidu a pohody

Publikováno 05.12.2016 v 19:26 v kategorii Ze života, přečteno: 101x

Druhá adventní neděle za námi a já už zase několik dní nemůžu z hlavy dostat myšlenku, proč se tomu říká svátky klidu a pohody? Když jsem loni psala článek A PŘÍŠTÍ ROK ZAČNU DŘÍV, naivně jsem si myslela, že fakt letos začnu dřív. Tak zase nic. Co už.

Ale musím se vrátit k té pohodě. Nevím, jak vy, ale ať se podívám, na kterou stranu chci, tak je to pořád stejné. Slyším jen: „NESTÍHÁM, NEVÍM, NETUŠÍM, NEMÁM PENÍZE, NEMŮŽU SEHNAT, NEMÁM KDY NAKUPOVAT,…“ A v podobném duchu bych mohla pokračovat až do aleluja. Takže jestli TA POHODA má být schovaná za vystresovaným pohledem každého, s kým se o Vánocích bavím, tak potěš Pánbůh:-D.

A klid? Tak nad tím se směji ještě víc. Všechno je to ve spěchu. „MUSÍM UPÉCT CUKROVÍ. MUSÍM UMÝT OKNA. MUSÍM POKLIDIT. MUSÍM to a MUSÍM ono. Já teda nevím, ale každý by si měl říct, že se z toho hlavně MUSÍ nezbláznit. To bych viděla jako nejdůležitější. Proč se všichni tak honí a sami sebe uvádějí do depresí? NO a co! Tak nebudou umytá okna. Myslíte si, že je to nějaký problém? Že by snad Ježíšek netrefil a nic nedonesl? Prdlajs! Jeden rok jsem byla před Vánocemi nemocná. S horečkami jsem teda okna opravdu nemyla a něco vám prozradím. Trefil. Přišel a dárky přinesl taky. A myslím si, že mu bylo úplně šumák, jestli jsem ta okna umytá měla a nebo ne. Beztak jsou většinou zatažené žaluzie, takže dovnitř není vidět tak jako tak :-D. A že by nás mohl někdo pomluvit? Třeba sousedi a nebo někdo jiný? Tak to by mělo být to poslední, co by nás mělo křečovat.

A prckové? Viděli jste nějaké dítě, které není ještě v kočárku nebo krok před pubertou, že by bylo v klidu a pohodě? Já ne. Prckové jsou vystresovaní z čertů a pak z toho, jak musí být ještě aspoň pár dní hodní, aby pod stromečkem něco bylo, a puberťáci už se nemůžou dočkat, až bude ta trapárna za nimi a nebudou muset se zaostalými rodiči trávit večer, dělat, jak je „měkké“dárky potěšily a baví, a přitom myslet na to, že mohli sedět někde s kámošema a nekrvácet u pohádek.

Pojďme se domluvit, že se všichni dáme opravdu do klidu a pohody a přestaneme vyšilovat. Není všude kolem toho shonu, stresu a všech těch MUSÍM i tak dost po celý rok? Ne jen před Vánocemi? Nebylo by lepší si to víc užít?

No tak se cukroví sní dřív. Žádná tragédie. Aspoň se to nevyhodí.

Neumytá okna? Pohoda.

Úklid? Běžně. Uklízíme přece celý rok a navíc Ježíšek je na chlívek zvyklý.

Dary, které nejsou za desetitisíce? Tím líp. Nejhezčí jsou stejně ty, co mají hodnotu nejenom peněžní.

PS: Podle mě to stejně vymyslel chlap. Ženská se totiž ani nezastaví a ruku na srdce, pánové jsou skoro vždycky „Fklidu“ :-D.

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • Sorry 05.01.2017 v 20:33 Jestli máš rád/a svoji maminku, tak tohle pošli 20 lidem. Dívka tohle ignorovala a za 365 dní ji maminka umřela


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?