Ze životanás všech

Rychle a zběsile

Publikováno 21.03.2016 v 17:43 v kategorii O autorce, přečteno: 133x

Jak se máš? Obvyklá otázka, kterou vám položí každý, s kým jste se pár dní neviděli. Většinou odpovíte, že dobře, špatně nebo něco v tom duchu. Já říkám, že se mám rychle a zběsile. Kdo mě znáte, myslím, že budete souhlasit. Nebo vás napadá něco výstižnějšího :-D? Pište do komentářů. Jsem zvědavá :-D.

Chodím rychle (i v podpatcích to klidně jde :-D), mluvím rychle (promiňte mi všichni, co mě musíte poslouchat), myslím rychle (až mě z toho často bolí hlava), jednám rychle (což někdy není na škodu), jezdím rychle (promiň, mami, polepším seL), žiju rychle (začnu brzdit, roky ukrutně přibývají).

Nejvíc je moje rychlost asi vidět ve škole. V práci kolem vás prosvištím a při tom ještě vyřeším pár věcí. Někdo na to řekne, že jsem poděs, jiný, že jsem jako uragán. V podstatě je to pravda. S oblibou říkám, že není čas ztrácet čas. Až do nedávna jsem si totiž myslela, že když budu rychlá, budu stíhat. Nebudu muset odmítat žádnou práci, žádné lidi a žádné věci. Nic mi neuteče a stihnu prostě všechno. Jasně, je to hloupost, ale myslet jsem si to mohla :-D.

Teď už si to samozřejmě nemyslím. Nejsem robot a taky potřebuju někdy být pomalu, říkat NE a nemyslet na to, co by se stalo, když to či ono neudělám. Proč tato změna pohledu na můj životní rytmus vysvětlím hned. V minulém týdnu jsem se potkala s člověkem, který mi během našeho posezení převyprávěl můj život. Vlastně mi jen řekl, jak mě vnímá. Řekli jsme si toho spoustu, ale v hlavě mi uvízla tato slova:

„Měj se ráda! A pokud je to málo, miluj se! Buď přítelem a buď přítelem bez podmínek! Mysli na to, že každý má svůj limit a ne všichni dokážou vynaložit takové úsilí jako ty. Ale v první řadě se nesnaž být nepostradatelná! Hřbitovy jsou plné nepostradatelných lidí.“

Uvědomila jsem si, že vlastně nechci být nepostradatelná. Chci být. A jaká přesně je moje věc :-D.

Proto i já vám touto cestu předávám slova, která mi denně vytanou na mysl.

„Mějte se rádi a mějte se rádi doopravdy! Ne jen tak na oko, pro druhé. Váš život je o vás, ne o ostatních. Je na čase se přestat bát. Pokud se vám něco nelíbí nebo něco nechcete, řekněte NE třeba Zemanovi. Nikomu nemusíte nic vysvětlovat. Vaše důvody jsou jen vaše a nikomu do nich nic není. Tak do toho! Všechno se dá naučit.“


PS: Přeji vám všem krásné jaro. Konečně se snad dočkáme a bude. Nevím jak vy, ale já sluníčko už potřebuji jako sůl.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?