Ze životanás všech

Potkali jsme se...

Publikováno 25.09.2016 v 16:17 v kategorii Muži versus ženy, přečteno: 149x

Včera jsme si udělaly s „holkama“ dámskou jízdu a při těchto setkáních se často stane, že potkáte známé, jež jste už dlouho neviděli a u běžných frází Jak se kdo má?, Co dělá? a Co je nového? se dostanete třeba i na téma nové vztahy.

A jsme po dlouhé době u toho, jak se muži liší od žen nejen vzhledem, ale hlavně myšlením, vnímáním a úvahami. Víte, já když se zamyslím nad tím, jak barvitě začátek vztahu popisují ženy a jak to vidí muži, je až neuvěřitelné, jak moc se mohou lišit popisky naprosto shodných situací.

Žena, když odpoví na otázku A jak jste se potkali? popíše situaci minimálně takovou, jaká opravdu byla. Potkali se tam, či tam. Řekli si to a to, tvářili se u toho takto, ona cítila ono. Často to patřičně „obarví“, protože, nic si nenalhávejme“ rády dodáváme běžným chvílím a věcem výjimečnost a kouzlo. Taky trochu proto, aby nám to ty druhé malinko záviděly, ale v podstatě tím chceme potěšit sebe. Takže v závěru ONA vůbec netušila, jak je ON skvělej a že ji dokáže takto okouzlit.

· Pozval mě na schůzku.

· Koupil mi květiny.

· Pořád se na mě díval a já nemohla jeho očím odolat.

· Byl strašně ohleduplný a pozorný.


A muž? „Já ji vlastně ani nechtěl. Ona mě uhnala, tak co jsem měl dělat?“ A bum ho. Celkový dojem z osudového setkání je ta tam. Proč nedokážou chlapi před ostatními říct, jaké to opravdu bylo? To je taková hanba přiznat, že se jim sevřelo srdce? Že z NÍ nemohli spustit oči? Že v jediném okamžiku přesně věděli, že ONA je ta, se kterou chtějí zestárnout?

· ON inicioval setkání.

· ON ji první oslovil.

· ON první vyslal signál.

· ON přinesl květiny jí.

· … takže ON ji vlastně ani nechtěl.


Pánové jsou pěkní "hrdinové". Copak by se dali uhnat k něčemu, co vlastně nechtějí? Co jim nevyhovuje a vyhovovat nebude? Jistě, že ne! Oni přece chtějí nějakou modelku, herečku, zpěvačku, krásnou pevnou fitnesačku, dlouhonohou blondýnu a co já vím, koho ještě. Nápady a odpovědi mají různé, ale v podstatě se to všechno točí v kruzích, ve kterých se oni moc často nepohybují.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemám ve svém okolí asi žádného „chlapa“, který by řekl něco jiného. Jak by řekla moje kamarádka Zdeňka: „Bože, to je plemeno!“ A ono asi fakt je, protože bez NÍ by byl úplně vyřízený a i kdyby ONA opravdu uhnala jeho, měl by být jen rád. V davu mnoha mužů se rozhodla právě pro něj.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?