Ze životanás všech

Pevná vůle je pevná vůle, ale i sporťáci občas zeslábnou

Publikováno 15.08.2016 v 21:02 v kategorii Ze života, přečteno: 575x

Pro ty z vás, kdo se pohybují v prostředí fit center, různých tělocvičen nebo jen skupin, které se jakýmkoli způsobem „hýbou“, nebude tento můj článek nikterak mýty bořící. Já se v těchto kruzích začala intenzívněji objevovat teprve před pár měsíci, takže postupně zírám, přicházím o iluze a zjišťuju, že každý člověk je fakt jenom člověk, ať dělá cokoli.

Sama o sobě bych si rozhodně netroufla říct, že jsem sportovec (ten, kdo mě vidí v pohybu, nemyslí si to taky, protože ne nadarmo jsem si ještě nedávno při rozběhu vyrazila dech :-D). Každopádně to, co dělám teď (nebo se o to alespoň několikrát týdně pokouším), mě hrozně moc baví a dříve nenáviděná slova SPORT, POHYB, KLIK, TRICÁK, atd. dneska klíďo říkám s úsměvem a ne s osypkami po těle.

Sportovat nemusí nutně znamenat jen disciplínu, disciplínu a ještě jednou disciplínu. Zrovna dnes jsem si na tréninku uvědomila lidskost i těch, co vypadají jako bohové. Jasně, sama se jako učitelka rozčiluju, když někdo z mých studentů v supermarketu s otevřenou pusou kouká, že i „my“ (učitelé) nakupujeme a nebo si třeba uvědomí, že taky potřebujeme čůrat a nebo zaklít, takže jsem se musela zamyslet sama nad sebou a svými předsudky.

Doufám, že se Sylva ani Kuba nebudou na mě zlobit, protože tohle psaní bude i malinko o nich. Tito dva jsou super trenéři ve fitku, kam si chodívám čistit hlavu a „relaxovat“ způsobem, že se po tréninku sotva trefím klíčem do zámku. Profíci, co se vůbec nepozastavují nad tím, jak se druzí potí, naříkají, funí a třeba jako já se snaží (já fakt marně :-D) vypadat alespoň z hodně velké vzdálenosti pevně, nerosolovitě a sportovně. Co vám mám říkat. Super atletické figury. Když vám ukazují cvik, který máte udělat, vypadá to v jejich podání tak jednoduše a ladně, že při prvním vašem zopakování si vy připadáte jako pytel brambor, ale oni se vám vůbec nesmějí :-D. Jéééé. A jak já miluju to jejich „JENOM“. Když řeknou: „Udělej JENOM tento pohyb!“ zaručeně to bude vražedná zabíračka. Cviky, jak já říkám výživný, protože mám pocit, že to, co vypadá neproveditelně, se zvládnout dá, a to, u čeho se hýbete minimálně, se dá sice nakonec zvládnout taky, ale neskutečně vás to odrovná.

A jak jsem přišla na to, že i sporťáci si občas dovolí slabost? Minulý týden, když jsem čekala, než začne moje hodinka, jsem vyslechla Kubovo vysvětlení toho, že chuť na čokoládu a celkově na sladký je naprosto normální. Super. To jsme moc rády slyšely všechny, protože koho občas nehoní mlsná, že? A jak přiznal i Kuba, není na tom o moc líp. To se hned těšilo na cvičení líp, když jsem zjistila, že „šlehačkovým hříškům“ propadají i „fitnesáci“. Jen je potřeba udělat kompromis. Což už pro nás tak potěšující nebylo :-(. Kafe si neosladit a čokoládu nezpucovat celou. A Sylva? Ta dnes přiznala chuť na rakvičku se šlehačkou. Ten pocit, když se šlehačka s piškotem rozpouští na jazyku… No, nakonec prý odolala a nedala si ji, což jí teda musím neschválit, ale co už. Že si dala místo toho párek, tak tím to zachránila :-D. Viděla jsem ji jíst kačenu se zelím a nebo přiznala i smažák s hranolkama a tatarkou, takže taky dobrý. Výhodu mají proti nám „snadno kynoucím“ v tom, že to mnohem rychleji jejich těla zlikvidují. Jo ale my máme taky výhodu? Nám to zase nikdo nekomentuje, protože od nesportovců se neočekává, že budou jíst jenom zdravě.

A moje rada na závěr? Nestyďte se! Já se za svůj větrník minulý týden taky nestydím. Byl karamelový. Šíleně sladký. Obrovský. A byl jenom můj :-D. A proč jsem se nakonec pochválila? Protože když jsem si ho jela po doučování koupit, řekla jsem si, že ho úplně celý sním, když jsem ho neměla tak dlouho. A to jsem taky udělala, takže úkol splněn :-D.


PS: Hlavně si nemyslete, že jsem půl roku žádné sladké pokušení neměla. To bych nedokázala. Kuba říkal, že tělo cukr potřebuje :-D.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?