Ze životanás všech

„Na jedno“ vs „Na kafe“

Publikováno 21.09.2015 v 15:01 v kategorii Muži versus ženy, přečteno: 135x

„Jdu s klukama na jedno. Nečekej na mě.“ Ruku na srdce, dámy a pánové (fandíme lásce, fandíme všem :-D), tuhle frázi známe také všichni. A kdo tvrdí, že ne, tak buď lže a snaží se svůj vztah zidealizovat před ostatními, nebo má doma vyléčeného alkoholika, pro kterého by věta na jedno znamenala zapálení alkoholové rozbušky a nebo na toho dotyčného tato věta teprve čeká.

Ale nepředbíhejme a pojďme se na to podívat od začátku. Chlapi „na jedno“ chodí běžně a je to zcela normální. Pro muže, pro ženy, pro tchýně,… Zkrátka nikdo se nad tím nepozastavuje. Pro mužskou populaci se tento rituál stal téměř nutností. Přece si musí trochu „odfrknout“ od práce a všeho toho stresu doma a tak.

Další věc. Proč zrovna „NA JEDNO“? Kdo to vymyslel? Rozhodně ne ten, který si dá opravdu to pivo jen jedno. Jít „na jedno“ v mužském slovníku znamená na to poslední.

Napadlo vás někdy, zeptat se drahé polovičky: „A kdy přijdeš?“ Mě ano, ale nikdy jsem tuto myšlenku nevyslovila nahlas. Nevím proč, ale její absurdita je mi známa již předem. Stejně by ten čas nedodržel, tak proč se zbytečně dohadovat, že slib nebyl splněn. Ono úplně stačí, že to pivo není jen jedno…

Co ženy? Jak by mužům znělo, kdyby slyšeli večer z ničeho nic: „Miláčku, jdu s holkama na jedno. Jo a nečekej na mě.“? Tak to asi ne :-D…

My, ženy, chodíme na kafe. Ano, i přesto, že si to kafe třeba vůbec nedáme. Čaj či voda jsou totiž taky nápoje a úplně v pohodě se dají pít. Ba co víc. Zaženou i žízeň. Pivo k jejímu uhašení vůbec nepotřebujeme.

A když řekneme doma, že jdeme? Oznamujeme to často s několikadenním předstihem, jelikož je to dlouho domlouvaná akce a vy musíte vše řádně naplánovat, aby byl chod domácnosti co nejméně narušen. Následuje: „S kým jdeš? Kdy přijdeš?“ a hlavně „Proč tam jdeš? Proč si ho neuvaříš doma?“ A ani jedna z těchto otázek absurdní není. Když řekneme, že přijdeme za 3 hodiny, tak to až na výjimky dodržíme a hlavně, my máme konkrétní důvod, proč tam jdeme. Potřebujeme si totiž taky odfrknout. Od praní, od žehlení, od vaření, uklízení, od práce, nakupování, od dětí a jejich věčných otázek, od mužů a jejich věčných otázek, prostě od domova celkově, i když chlapi si myslí, že odpočívat se nám bude nejlíp s nimi.

Je třeba přiznat, že když vyrazí v houfu chlapi, je to, jak už jsem zmiňovala, naprosto v pořádku a pohodě, ale na partu dam už se pohlíží v lepším případě jako na lovkyně, v horším jsou to „zoufalky“. Přitom ženy opravdu s ženami na kafe chodí proto, co tam ve skutečnosti dělají. Pijí kávu a relaxují.

Takže, pánové! Až půjdete „na jedno“, myslete prosím na to, co my, ženy, v té době asi tak doma děláme a že i naše kafe je důležité. Také se snažíme to vaše jedno nesnižovat tituly jako slepičárny, babské tlachy nebo drbárny. Dopřejte nám to na oplátku.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • není důležité 25.09.2015 v 20:44 Tvůj článek je opravdu pravdivý. Ale pochopí jej po přečtení i chlap?


 • Anonymní 25.09.2015 v 20:58 Děkuji. To nevím, ale doufám, že i kdyby nepochopil, tak ho to alespoň navede k zamyšlení.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?