Ze životanás všech

Maminky to vědí vždycky líp!

Publikováno 14.12.2015 v 06:21 v kategorii Ze života, přečteno: 94x

Ať je člověku pět, patnáct nebo padesát, nikdy není dost starý na to, aby měl pravdu, když ji chce mít máma. Je to k vzteku (pro děti), ale je to tak. Každý si projde obdobím, kdy to, co máma řekne, je pro nás jediná pravda na světě. Každý si projde pubertou, kdy to, co máma řekne, je největší nesmysl na světě (a přesto dost často prosadí či prosadila svou :-D).

Teď jistě přemýšlíte a vzpomínáte, kdy jste takovou situaci zažili vy sami. Nepochybuji, že si na nějakou vzpomenete. Tato zkušenost nikdy nikoho neminula a i přesto, že si v pubertě milionkrát řeknete, že vy takoví NIKDY nebudete, tak věřte, že budete.

Když se řekne, že maminky mají vždycky pravdu, já si vzpomenu na zimní dovolené. Od rána do setmění jsme se sestrou a tátou lyžovali. Musím dodat, že máma je nelyžař, takže pokud byla na svahu, koukala se, jak nám to jde. Čím více jsme se hýbali a bylo nám tepleji, tím víc jsme se museli oblékat. Nedivte se. Je to zcela logické. Čím déle stojíte na mrazu, tím větší je vám zima. No a čím větší mamce byla zima, tím víc jsme se museli my oblékat. Musela nám být zima, i když jsme byli propocení. Máma to přece věděla líp :-D. Nebo bylo až obdivuhodné, jak precizně měla nastudovány základy sjezdového lyžování a dokázala poradit, jak pohyb lyží správně koordinovat.

Nebo jistě vzpomenete, když jako malé chcete taky vařit. V pěti vám přijde pochopitelné, že stojí máma vedle vás a radí, jak máte co dělat. Ale v patnácti už je to trochu rozčilující :-D. Proč to tak je, stejně pochopíte až mnohem později, to je naprosto v pořádku.

Další okamžiky jsou třeba v souvislosti s pečením. „Jak mám udělat ty rohlíčky velký?“ „To je úplně jedno. Jak chceš. Nějak to naválej a je.“ A za chvíli slyšíte: „Máš to velký.“ Tak to zmenšíte… „Dělej to trochu větší, vždyť takto to ani nemůžeš zatočit.“ „Mami! Není mi pět!“ „Pššt. Ticho. Já to vím líp.“ Znáte to… Je vám třicet a ještě pořád neumíte válet rohlíčky tak, jak by to mělo být :-D.

Ale neberte moje povídání ve zlém. Ani ty, mami! :-D. Není to stížnost. Někdy se totiž ukazuje, že TO opravdu mámy vědí líp, i když my si to nechceme přiznat. A stejně tak maminky zase nechtějí pochopit, že my, jejich děti, můžeme být samostatní, máme svůj rozum a svoje zkušenosti. Prosazujeme svoje názory a svoje nápady.

Takže jedna rada na závěr. Ať děláte, co děláte, zeptejte se maminky. Ví to líp:-D.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?