Ze životanás všech

Kašel, rýma... SMRT

Publikováno 09.11.2015 v 08:00 v kategorii Muži versus ženy, přečteno: 136x

Ach, ten podzim. Počasí je jako na houpačce a stejně rychle se mění i naše nálada a s ní samozřejmě zdravotní stav. Jak se má člověk přizpůsobovat tak rychlým změnám? Jeden den máte letní šaty a téměř ze sandálů jdete do kozaček. Pak nemáme být nemocní. Sluníčko střídá déšť a mlhu, teplo zase mráz.

Musíme se vyrovnávat s tím, že léto je pryč (my učitelé s tím, že dlouhé prázdniny budou zase až za rok) a blížící se Vánoce, fantazie na pořízení dárků žádná a bankovní účet na nule nám asi moc klidný stav také nedopřejí. Jenomže k tomu všemu se většina z nás musí vyrovnávat s různými nemocemi a nachlazením. Bohužel… Jeden více, druhý méně. Kdo ale víc? A kdopak má štěstí, že míň?

V podstatě bychom na tom měli být všichni stejně. Záleží na odolnosti organismu, síle a chuti se na nemoc tolik neohlížet a nepodléhat jí. Zase jsme u klasických otázek, kdo to má v životě horší. Ženy nebo muži? Kdo prožíváme strasti rýmy a kašle víc?

Jasně, kdo to čtete, tak už se asi teď usmíváte a je vám jasné, kam mířím:-). Ano, máte pravdu. Přesně tam. Ke smrtelné posteli chlapů, když mají rýmu a kašel. Medicínským slovníkem řečeno: Mužská smrtelná na sedm:-)  - RÝMEČKA. O KAŠLÍKU ani nemluvím. Chlapi jsou větší, mají větší plíce, tak samozřejmě mají větší kašel a taky je to VÍC bolí. To bez pochyby :-).

Víte… Když se zamyslím, tak kterýkoli chlap v mém okolí je šílený pacient. A hlavně není větší bolesti, než té jeho. Nic si nenalhávejme, všechny to máme doma obdobné. Když je nemocný chlap, vaříme čaje, uzdravující polévky, běháme do lékárny, převlékáme postele, měníme pyžama a litujeme. HODNĚ litujeme!!! Taková strašná chřipka, která postihla toho chudáčka, je bolavá, otravná a zničující. Pro koho ale? Kdo z nás dvou je více otrávený z mužské smrtelné?

Všichni jsme někdy slyšeli věty typu:

 • „Ale mě to bolí víc, než tebe.“
 • „Jenže já mám i teplotu.“, kterou samozřejmě mají i ženy, ale 37°C opravdu není smrtelné číslo. Pro spoustu z nás je to spíše provozní teplota.
 • „Já jsem nemohl do lékárny, ještě bych tam něco chytil. Raději tam skoč ty, já bych to stejně koupil zase špatně.“

A víte, co je nejzajímavější? Že bacilů v lékárně se chlapi bojí, ale vůbec se nebojí toho, že by něco chytili, když se chtějí večer přitulit. To je strach z nemoci vůbec neomezuje :-P.

Jak to máte, když jste nemocní oba? Kdo se o koho stará? Střihnete si? Taháte kratší zápalku? Nebo vítězí heslo, že DNES TY A ZÍTRA JÁ? Nebo fungujete každý za sebe?

Já neříkám, že ženy při nachlazení nemusí ležet v posteli. To určitě není pravda. Když je nemocná žena, tak si také samozřejmě s chřipkou lehne. Hned jak se vrátí domů, kdy si po cestě z práce koupila v lékárně léky a vitamíny, nakoupila jídlo, uvařila, poklidila a dala spát děti. A ještě si po cestě z koupelny do peřin vyslechla, že její chřipka není tak hrozná, když u toho může chodit i do práce.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?