Ze životanás všech

Hrdinové současnosti

Publikováno 07.03.2016 v 07:00 v kategorii Muži versus ženy, přečteno: 135x

Žena – muž. Křehká květina, kterou si pevná ruka utrhne. Žena by měla být něžné stvoření. Rádi by nás tak muži viděli a ruku na srdce, my takové být chceme. Které z nás by se nelíbilo, kdyby se o ni někdo staral, opečovával ji a vždy byl tou silnou částí jejich vztahu? Muž byl vždy představitelem síly a jistoty. Princové už v dobách dávno minulých stínali drakům všechny hlavy jedním šmahem. Všechny pohádky to dokazují. Ale nejsou to opravdu jen pohádky? Bujná fantazie a nesplněná přání našich předků?

Ze všech stran se na nás valí výrazy, jenž mají společného jmenovatele – emancipaci – a mně by zajímalo, jestli se někdo zamyslel nad tím, proč se to tak rozmohlo. Pánové nám to otloukají o hlavu, jak se jim to zrovna hodí, a vůbec si podle mě neuvědomují, kdo nás – ženy – k tomu dovedl.

Když se tak podívám kolem sebe, zlobte se na mě, pánové, nebo ne, ale naučili jste se posilovat svoje muskulatury, jenomže na odvaze přímo úměrně ztrácíte. Ano! Není to s námi zase tak snadné. Často nevíme, co chceme, ale vy bohužel ještě častěji zrovna tak. Jenomže my to alespoň dokážeme říct. Utíkáte, pánové!!! Utíkáte!!! Na rovinu říkám: „Chce to víc kuráže :-D!!!“ 

Než byste zvedli telefon a klientovi řekli, že máte momentálně tolik práce, že by nebylo fér přijmout pracovní zakázku, tak raději necháte mobil zvonit a doufáte, že mu dojde, že nechcete, aby v nejbližších dnech zavolal. 

Když se máte potkat na ulici s někým, za kým jste se měli zastavit, raději se schováte za roh, nevystoupíte z auta a nebo zpomalíte, koukáte do mobilu a tváříte se, že vyřizujete něco neodkladně důležitého. 

Než byste řekli přímo, jaká je situace, necháte protivníky domýšlet, co to má znamenat. 

Někteří „odvážlivci“ to dotáhli tak daleko, že své záležitosti (samozřejmě ty méně příjemné) nechají za sebe řešit ženy. Prostě je to jednodušší. Nikoho si tím neznepřátelí, vyhnou se tak nepříjemnostem a celkově to mají bez práce.

Dnes je to většinou právě „slabá“ žena, kdo se dokáže postavit k problému čelem, nazývá věci pravými jmény a hlavně nic neodsouvá. Neschovává se. Čím dříve se situaci postavíme, tím dříve je vzduch čistý a můžeme zase v klidu fungovat a řešit to, co je třeba. Neděláme ze sebe hrdinky. To ne!!! Jen na rozdíl od silného pohlaví víme, že je nutné potíže řešit. A když to neuděláte vy, muži, musíme my, ženy.

Takže víte, co můžete s tou emancipací, pánové? Strčit si ji za klobouk! Přesně za ten, za který se schováte, až zase budete muset řešit nepříjemnosti :-D.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?