Ze životanás všech

Hra skončila!

Publikováno 12.09.2016 v 17:27 v kategorii Život ve škole, přečteno: 132x

Září se rozběhlo naplno a stejně tak rychle, jako skončily prázdniny, nastala krutá realita. A krutá rozhodně je. Minimálně pro ty školou povinné. A pro některé ty učící taktéž. Já sama za sebe se musím přiznat, že prázdniny jsou super věc, ale po dětičkách už mi bylo smutno. Jelikož mi v loňském školním roce odešla spousta maturantů, tak můj zářijový rozjezd je víceméně seznamovací a oznamovací. Závěrečné ročníky ve větší míře vystřídaly ročníky první, a to se nevyhnete vykuleným očím, otevřeným pusám, zděšeným komentářům a vykřikujícím reakcím. A přitom si myslím, že zase tak strašné to nebude :-D. No. Uvidíme.

Zatím jsem se setkala jen s některými třídami a už teď mohu s jistotou říct, že nudy se rozhodně bát nemusím. V každé partičce se našel vždycky někdo, kdo o sobě dává s vědět. Jednou to byl Přemek, jinde zase Jakub, Adam, Honza a mohla bych pokračovat. Nové tváře, nové úsměvy, nové zkušenosti, nové poznatky, nové metody, nové reakce, nové výzvy, nové výmluvy a nové argumenty... Prostě všechno nové. Po týdnu už jsem se stihla pobavit, rozčílit, vyděsit sebe i vyděsit jiné.

Přiznám se, že když jsem 4. července seděla doma na terase a přemýšlela nad tím, co budu celé dva měsíce dělat, jak strašně jsem se na to těšila a jak strašně jsem se bála nudy, nicnedělání a hrozícího zbláznění, přijde mi to dnes úsměvné. Zblázněná nejsem (alespoň teda ještě nic nepozoruju a reakce okolí se jeví taky zcela běžné), a nudit jsem se fakt nestihla. Že to bude fuč lusknutím prstů, bylo jasné, ale ve skrytu duše jsem nečekala, že už se zase budu strašně těšit na ty další :-D. Nechápu, proč ty příjemné chvíle letí jako splašené a to, co zrovna není v oblibě, se táhne jako týden před výplatou.

Každopádně jedno je jisté. Je to tady a není to jen sen. Hra skončila a my všichni školou povinní začínáme žít jako naprosto obyčejní lidé od víkendu k víkendu (a nebo od prázdnin k prázdninám :-D). Přeju absolutně všem, kterých se škola jakkoli týká, aby ten začáteční stres zvládli. Přece jen je to deset měsíců. Deset dlouuuuuhýýýýýýých měsíců :-D. Ale nevěšte hlavu. Týden už máme za sebou :-D :-D :-D

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?