Ze životanás všech

Co vlastně chceš?

Publikováno 05.10.2015 v 16:24 v kategorii Muži versus ženy, přečteno: 122x

…. mít krásný a pohodový život… …. bohatství a luxus… …. nemuset chodit do práce… … aby všichni mojí blízcí byli zdraví a spokojení… … mít hodně peněz… A tak dále. A tak dále. Co člověk, to jiná touha. Co ale chceme doopravdy? Co chtějí muži a po čem vlastně touží ženy? Získat odpověď na tuto otázku je mnohem složitější, než dokázat Einsteinovu TEORII RELATIVITY. Podle mě.

Když se žena zeptá muže: „Co vlastně chceš?“ Získá většinou zcela jasnou a konkrétní odpověď. Zda je s ní spokojena, či nikoli, to už je věc druhá. Každopádně naprosto přesně ví, na čem je. Pokud tedy vůbec chce vědět. Ve chvíli, kdy se nám – holkám – odpověď moc nelíbí, tak dokážeme úplně skvěle zahrát nechápavost. Prostě to ignorujeme a je to. Muži dokážou narovinu a jasně zodpovídat otázky svých poloviček. Jaké mají v hlavě myšlenky. Co očekávají od kamarádů, od žen a od života celkově. I přes to, že pánové se netají, a to je všeobecný fakt, tím, že si na slovíčkaření moc nepotrpí, tak nastanou chvíle, kdy jim nedělá absolutně žádný problém slova použít. Naprosto přesně, srozumitelně a hlavně zcela konkrétně zformulují své myšlenky a vyřknou je nahlas. Pokud sdílíte nějakou dobu společnou domácnost a znáte HO, často stačí i jeden pohled a nemusí vůbec nic říkat. Víte, na co myslí a co by chtěl.

Proč to ale není naopak? Proč nemůže být stejná situace i v opačném případě? Řekněte mi, která z vás se cítí ze strany mužů pochopena?

Přiznejme si, dámy, že když se nás muž zeptá: „Co vlastně chceš?“, tak nejsme schopny okamžité odpovědi. Maximálně ze sebe ve vteřině dostaneme: „Už raději nic.“ A ještě se naštveme. Zlobíme se, že mužské pokolení je tak natvrdlé, že nedokáže poznat jasné signály a poznámky, které po nich dennodenně střílíme. Také třeba podotknout, že muži, na rozdíl od žen, svou natvrdlost nehrají, když se jim to zrovinka hodí. Ta, která tohle zažila, musí uznat, že při pohledu na „chlapa“ v situaci, že neví, je jejich výraz zcela jasný a nehraný. ONI nás opravdu nechápou. Jak by taky mohli?

Sama jsem nesčetněkrát použila větu: „Tohle ty nepochopíš“. Všechny to děláme. Jenomže muži nám alespoň dávají možnost pochopit je. Často a možná i rádi nás nechávají nakouknout do jejich světa. Proč ne? Je to od nich hezké. Jejich stručností a jednoduchými, jasnými odpověďmi na mnohdy nesmyslné otázky, nám otevřou dveře do jejich myslí. A teď nemluvím o tom, že by nás těmi jednoduchými odpověďmi chtěli nějak urážet a jednat jako s jedinci o výši IQ 50.

A naše chování na oplátku vůči „silnějšímu“ pohlaví? Většina dotazů se nám zdá nesmyslná (některé opravdu jsou, o tom není pochyb) a také jim to bez obalu i řekneme. Ale běda, když se ONI opováží to samé vůči nám. Ženy se ani neobtěžují s vysvětlováním a snahou, aby nás muži pochopili. Z našeho pohledu na věc prostě buď chápe, nebo ne a zdá se nám zbytečné ztrácet čas vysvětlováním, když stejně ničeho nedosáhneme.

Pánové! My to neděláme schválně. Jako se vám zdá nepochopitelné, proč nám nestačí troje boty a jedna kabelka, tak my zase nechápeme, že nechápete. I když bychom někdy vážně moc rády, tak vám nemůžeme na „Co vlastně chceš?“ normálně odpovědět. MY samy totiž absolutně netušíme, co chceme! Ve chvíli, kdy se nás ptáte, už je to všechno úplně jinak.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • dzaka 05.10.2015 v 20:27 Moc pěkný článek a se vším naprosto souhlasim.


 • zezivota.infoblog.cz 06.10.2015 v 07:51 Děkuji


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?