Ze životanás všech

Čas je relativní pojem

Publikováno 22.02.2016 v 08:00 v kategorii Muži versus ženy, přečteno: 335x

Čas… Na internetu se uvádí, že je to neprostorové lineární kontinuum, ve kterém se události stávají ve zjevně nevratném pořadí. Hezky řečeno. Pro někoho možná děsivě, ale hezky. Jako „matikář“ vím, co znamená neprostorové, lineární i kontinuum a že se něco děje v určitém sledu. Ale jinak by se dalo jednoduše říct, že je to něco, co se prostě nedá vrátit :-D.

I přesto, že čas běží všem stejně rychle, nevnímáme to tak. Nepochybně se mnou budete souhlasit. Ženy a muži vnímají určitý časový úsek zcela odlišně.

Pár příkladů na ukázku z pohledu muže a z pozice ženy …

Čas v koupelně. Žena 30 až 60 minut. Muž 3 – 10 minut. Kdo se v koupelně sprchuje, čistí si zuby, fénuje si vlasy, líčí se a připravuje se na svůj běžný den, jistě chápe, že hodinka absolutně nic neznamená :-D. To, že tohle všechno nenacpu do deseti minut, přece neznamená, že zbylých padesát minut jsem promarnila :-D. Nemám turbo, takže hodinka je prostě nutná.

Nákupy oblečení a doplňků. Žena 60 minut a více. Muž průměrně 10 až 60 minut. Když žena vejde do obchodu s módou, je rozhodnutá si sortiment prohlédnout a něco vybrat. Nešla sem přece zbytečně, ale měla konkrétní cíl. Když vejde muž, už při prvním pohledu je mu jasné, že tam to stojí za prd a nic normálního stejně nenajde. Zbylý čas hlasitě dýchá a protáčí oči, aby dal dostatečně jasně najevo, jak marníme jeho čas. Takže nákupy hadříků? Pro ženy jako když bičem švihne, pro muže nekonečná tryzna.

Nákupy potravin a nápojů. Žena průměrně 10 až 30 minut. Muž 30 minut a více. Při vstupu do supermarketu jde žena pro konkrétní věci. Takové, které potřebuje. Ví, kam jít. Díky svému smyslu pro orientaci je jí při prvním pohledu jasné, které sekce prodejny navštíví a kam rozhodně nepůjde. Muž vejde a projíždí jednu uličku vedle druhé. Jednak se rád kochá a žasne, jak se sortiment opět rozšířil, pak často netuší, že šlehačku najde mezi mléčnými výrobky u lednic, no a také by mohl být problém, že na lístečku je napsaná šlehačka a na kelímku smetana ke šlehání. Takže, kde je chyba, že? :-D

Nákupy spotřebičů a kutilských pomůcek. Žena do 30 minut. Muž 60 minut a více. Když vejde žena do obchodu, kde je „cítit“ technika, rozhodně ji tam nic extra nezaujme. Naopak pánové se zhluboka nadechnou, rozšíří se jim zornice a ponoří se mezi regály. Na každé kladívko si potřebují sáhnout, protože ho sice doma mají také, ale co kdyby zrovna tohle padlo lépe do ruky ;-). Žena pak zbylý čas chodí otráveně za ním, hlasitě dýchá a protáčí oči, aby mu dala jasně najevo, že on dělal to stejné, když byli u svetrů :-D. Podtrženo sečteno? Pro muže mžik, pro ženu dloooooouuuuuuhýýýýýýý a naprosto zbytečný čas.

Sledování televize. Pokud v televizi dávají pořád, který je „cítit“ romantikou, tak zhruba hodinu sledujete děj, který je komentován třeba: „Na tohle se nebudeme dívat, že ne?“ Nebo: „Bóže, to je kravina.“ A tak podobně. Připomínám, že všechny pořady s podobnou tematikou se časově vejdou do hodiny. Ovšem všechny sportovní pořady a zápasy pak dvě a více. A vy ty hráče sledujete s komentářem, který je nutným doprovodem k potřebnému zážitku: „No. No. No. Jéééé, na co čekáš! Už tam měl bejt. To byla jasná šance na gól. Já bych na nic nečekal.“ (Není nad televizní a gaučové sportovce :-D). Nebo: Prosím tě, jak se můžeš ptát na tak základní věc, jako kteří jsou naši? To je snad jasný? Ti červení.“ A vy koukáte a už se neodvážíte dodat, že oba týmy mají dresy červenobílé, jen jedni mají víc červené a druzí zase bílé :-D :-D :-D. Takže 50 minut romantiky se rovná dvěma až třem hodinám sportu, ovšem s tím rozdílem, že sport má aspoň nějaký smysluplný děj ;-).

To bylo jen pár příkladů, jak rychle utíká čas ženám a mužům při určitých aktivitách. I tady ale musíme myslet na výjimky. Jsou muži, kteří rádi nakupují hadříky a kouknou na romanťák, a na druhé straně ženy, které zajedou do stavebnin a mistrovství v hokeji jim neuteče. Vždycky je potřeba se na to zkusit kouknout i z druhé strany. Tak hodně štěstí :-).

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?