Ze životanás všech

A od nového roku...

Publikováno 04.01.2016 v 08:00 v kategorii Ze života, přečteno: 80x

… začnu cvičit. … zhubnu. … budu šetřit. … se začnu učit. … atd. atd.

Všichni jsme na tom stejně. Vstoupit do dalšího roku, pro nás znamená vkročit do nové etapy a není nikdo, kdo by nedoufal, že bude lepší než ta minulá. A přání a řeči, že budu TO, a nebo ONO, k tomu prostě nějak patří.

Znáte jedince, kteří se rok od roku mučí nesplnitelnými cíli? Já ano. A není jich málo. Stačí kouknout do zrcadla. A mnohdy to nejsou předsevzetí ani nesplnitelná. Jasně, i já bývala mezi nimi. Teď už ne. V rádiu říkali, že člověk by si měl dávat cíle pořád, ale splnitelné. Těžko si dám za úkol uběhnout maraton, když mi 3 km úplně stačí a i tak vypouštím duši. Nebudu mluvit o tom, že polezu na Everest, když jsem ráda, že dojdu do sousední vesnice :-D.

Google říká, že top mezi předsevzetími je přesně v pořadí

 1. Přestat kouřit
 2. Začít hubnout
 3. Více sportovat
 4. Zdravěji jíst a pít
 5. Naučit se jazyk
 6. Vydělat více peněz
 7. Najít si novou lásku
 8. Číst více knih
 9. Vyměnit komplet šatník
 10. Nedávat si předsevzetí

Tak co? Našli jste se? Já teda v několika ano :-D.

Hubnu už několik roků. O zdravé výživě bych mohla přednášet, ale lednička často mluví zcela jinak. Šatník si pravidelně měním v průběhu roku, což není předsevzetí, ale naprostá nutnost, i když pro chlapy zcela nepochopitelná. Peněz máme pořád všichni málo a že si nebudu dávat předsevzetí, říkám pravidelně každý rok. A to bych mohla pokračovat dál a dál a TOP desítka by se rozrostla na TOP stovku :-D.

Jaká předsevzetí si dáváte vy? Je vůbec dobré si je dávat? Není to jen trápení sebe sama? Stejně asi většina lidí své plány z 1. ledna nesplní, tak na co se zbytečně „mrcasit“, že?

Přesto si ale myslím, že předsevzetí mají něco do sebe. Sice někteří díky nim poznají, jak slabou mají vůli a výdrž, ale i snaha se cení. Pokud se přání nesplnilo dle očekávání, ale udělali jsme maximum, určitě se to počítá :-D. Člověk by se měl pořád snažit. Krok za krokem se posouvat a překvapovat sám sebe. Nelámat nad sebou hůl pro jeden nezdar a nespokojit se s málem a nesmyslně se odměňovat za nic. Měl by jít dál a měl by jít rád.

Já nám všem v roce 2016 přeji pevnou vůli, snahu, výdrž a chuť. A pokud si posledního prosince řeknete, že se to zase nepodařilo, tak nevěšte hlavu! Přijde další rok a s ním zákonitě další šance se o to alespoň pokusit. Jo a ještě nám všem přeji úsměv. Sice nemusí mít vliv na výsledek, ale aspoň naštve ty, co nám na cestě za splněním snu, vrhají klacky pod nohy :-D.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?